• Obniżka

Kryptyda

5904305400273
Ocena 

Niezwykle zmyślna dedukcyjna gra dla całej rodziny

149,00 zł
119,00 zł Zniżka 30,00 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 119,00 zł

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Brutto
Ilość

Opis

Wcielcie się w rolę kryptozoologów i wyruszajcie na wyprawę! Oto wyjątkowa gra dedukcyjna, w której wygra ten, kto jako pierwszy wskaże siedlisko kryptydy. 

W czasie rozgrywki każdy z graczy stara się zdobyć informacje od swoich przeciwników i jednocześnie zbija ich z tropu, by zapewnić sobie wieczną chwałę odkrywcy legendarnego stwora.

Jak grać w Kryptydę?

Centralnym obszarem gry jest mapa, która składa się z sześciu ponumerowanych płytek podzielonych na sześciokątne przestrzenie: pustynię, las, wodę, góry i bagno.

Celem gry jest poprawne wskazanie jedynego miejsca na planszy, które może być siedliskiem kryptydy. Każda gra rozpoczyna się od początkowego dzielenia: gracz rozpoczynający musi umieścić kostkę w miejscu na planszy, które nie może być siedliskiem (według jego wskazówki). Następni gracze robią to samo, aż wszyscy umieszczą na planszy dwie kostki.

Każdy z graczy otrzymuje zestaw kostek i dysków, które będzie umieszczał na planszy, gdy będzie zmuszony przekazać pozostałym graczom informacje. Kostka oznacza, że przestrzeń nie może być siedliskiem danego stworzenia, a dysk - że może. Na jednym miejscu może znajdować się wiele dysków.

W swojej turze gracz zadaje innemu graczowi pytanie lub przeszukuje przestrzeń i tak do momentu, aż ktoś odkryje siedlisko kryptydy.

Zawartość pudełka

  • 6 ponumerowanych kafli mapy
  • 4 głazy narzutowe (ośmiokąty)
  • 4 opuszczone szałasy (trójkąty)
  • 1 pionek
  • 5 zestawów znaczników graczy (kostki i dyski w 5 różnych kolorach)
  • 5 manuałów
  • 54 karty.

Opinie o grze Kryptyda

Gracze dobrze oceniają czytelne grafiki, a instrukcja jest ich zdaniem krótka i treściwa. Najlepiej gra się w składzie od 3 do 5 osób, ale gra ma mechanizmy skalujące i będzie grywalna również dla duetu. Z racji sporej liczby zagadek Kryptyda jest regrywalna, a dodatkowo oferuje dwa poziomy trudności: podstawowy i zaawansowany. Doświadczeni gracze porównują Kryptydę do innych gier dedukcyjnych, ale doceniają też emocje, które pojawiają się podczas poszukiwań. 

Szczegóły

Czas gry: 30-45 minut

Liczba graczy: 2-5

Wiek graczy: 10+

Język: polski.

Szczegóły produktu
Lucrum
5904305400273

Opis

Czas gry:
30 minut
Od ilu graczy:
2
Do ilu graczy:
5
Wiek graczy:
10+
Język:
polski
Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Kryptyda

Kryptyda

Niezwykle zmyślna dedukcyjna gra dla całej rodziny

Napisz swoją opinię
Zobacz także
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku