Filtruj według

Od ilu graczy:
więcej... mniej
Do ilu graczy:
więcej... mniej
Wiek graczy:
więcej... mniej
Czas gry:
Cena
69 259
Producenci
Filtruj
Szachy sklep Bydgoszcz

Szachy

Szachy: znana od setek lat ponadczasowa gra strategiczna, która nieprzerwanie inspiruje miliony osób na całym świecie! Grając w szachy, możesz powiedzieć, że uprawiasz sport - od 1999 roku ta gra jest oficjalną dyscypliną sportową. 

Gra w szachy nie tylko daje rozrywkę, ale również rozwija umysł, ucząc przewidywania, planowania i adaptacji. Na szachownicy złożonej z 64 pól bierki – figury i piony – ruszają się zgodnie z własnymi niezmiennymi zasadami, aby zamatować (nie pozostawić drogi ucieczki przed atakiem) figurę króla przeciwnika.

Odkryj z nami szachy – grę, która jest świadectwem ludzkiego intelektu i kreatywności. Niezależnie od tego, czy szukasz emocjonującej rozgrywki, sposobu na rozruszanie szarych komórek, czy po prostu chcesz spędzić czas na głębokim strategicznym myśleniu, znajdziesz to podczas gry w szachy. 

Gdzie kupić szachy? Polecamy wizytę w Centrum Gier Pegaz!

Szachy są nie lada wyzwaniem intelektualnym, które szlifuje umiejętności analityczne i strategiczne. W Polsce ta gra przeżywa swój renesans i coraz więcej osób odkrywa korzyści płynące z regularnie rozgrywanych partii. Chcesz do nich dołączyć?

Gdzie kupić szachy? 

W Centrum Gier Pegaz oferujemy szachownice i zestawy szachowe dla każdego – od początkujących entuzjastów po zaawansowanych graczy. Tu możesz podzielić się swoją pasją do szachów i z pewnością znajdziesz kogoś, z kim możesz o tym porozmawiać.

 W dobie internetowych zakupów z pewnością szukasz szachów w sklepach internetowych. Tak z łatwością kupisz dobre szachy również w Centrum Gier Pegaz, ale jeśli mieszkasz w Bydgoszczy lub okolicy, zachęcamy do wizyty w naszym sklepie stacjonarnym.

Zakupy w stacjonarnym sklepie z szachami mają wiele zalet: przede wszystkim możesz na żywo zobaczyć produkt i upewnić się, że to coś, czego szukasz. Cena szachów w sklepie stacjonarnym wcale nie jest wygórowana, a taka sama albo zbliżona do cen w sklepach internetowych. Jeśli więc zastanawiasz się, gdzie kupić szachy drewniane, masz już odpowiedź.

Szachy: sklep Centrum Gier Pegaz oferuje wysokiej jakości szachy Węgiel

 Polecamy drewniane szachy marki Węgiel, wyprodukowane w Polsce i znane na całym świecie. Szachy Węgiel zostały doceniony przez wielu mistrzów szachowych, w tym nawet przez samego Garriego Kasparova, który osobiście ich używał. Produkty firmy Węgiel były i są używane na wielu prestiżowych zawodach szachowych na całym świecie. 

Będzie to idealny i jakościowy prezent dla każdego adepta szachów, bez względu na stopień zaawansowania!

Zagraj w szachy z dziećmi

Jeśli Twoje dziecko wyraża chęć grania w szachy, przyjdź razem z nim do Centrum Gier Pegaz i wybierzcie zestaw dla siebie! Warto podążać za dzieckiem i odpowiedzieć na jego chęć nauczenia się gry w szachy, bo kształtuje to wiele cennych umiejętności, np.:

 

  • rozwój umiejętności kognitywnych: szachy angażują i rozwijają wiele obszarów mózgu. Grając, dzieci uczą się myślenia strategicznego, planowania i przewidywania konsekwencji swoich działań. To doskonały trening analitycznego myślenia i zdolności rozwiązywania problemów.

  • wzmocnienie pamięci: zapamiętywanie zasad dotyczących ruchów poszczególnych figur, a także strategii i kombinacji, może znacząco poprawić pamięć i koncentrację dziecka.

  • nauka cierpliwości i wytrwałości: szachy to gra, która wymaga czasu i cierpliwości. Dzieci uczą się, że sukces często przychodzi po wielu próbach i że cenna jest wytrwałość w dążeniu do celu.

  • rozwój umiejętności społecznych: gra w szachy uczy dzieci, jak radzić sobie z wygraną i przegraną, rozwija umiejętność współpracy oraz uczy szacunku dla przeciwnika.

  • przygotowanie do przyszłości: Szachy uczą umiejętności, które są cenne w dorosłym życiu, takich jak zdolność do szybkiego podejmowania decyzji, zarządzanie zasobami czy strategiczne myślenie.

 A poza tym - po prostu miło spędzicie ze sobą czas. Zaopatrzcie się w wysokiej jakości zestaw, który posłuży Wam latami!

Śledź nas na Facebooku