Filtruj według

Od ilu graczy:
więcej... mniej
Do ilu graczy:
więcej... mniej
Wiek graczy:
więcej... mniej
Czas gry:
Cena
49 239
Producenci
Filtruj
Dodatki do Carcassonne
Dodatki do Carcassonne

Dodatki do Carcassonne

Odkryj świat średniowiecznej Francji w grze Carcassonne – klasycznej planszówce, która zachwyca swoją prostotą i głębią strategiczną. Carcassonne to nie tylko gra o budowaniu krajobrazu, zamków i dróg, ale przede wszystkim o tworzeniu wspomnień przy każdej rozgrywce. W Carcassonne zagrasz całą rodziną – to jedna z najbardziej uniwersalnych gier! Koniecznie zacznij od tego tytułu, jeżeli chcesz wciągnąć nowego gracza w planszówki.

W Centrum Gier Pegaz czeka na Ciebie podstawowa wersja Carcassone, która jest idealnym punktem wyjścia do dalszych przygód. Mamy też różnorodne dodatki i rozszerzenia, które wprowadzają nowe elementy, frakcje i wyzwania. Zapraszamy do odkrywania, budowania i podboju średniowiecznego krajobrazu w Carcassonne – grze, która nigdy się nie nudzi!

Carcassonne to kafelkowa gra planszowa, która zyskała sobie serca graczy na całym świecie, a to wszystko dzięki wyjątkowej kombinacji prostoty, strategii i świetnej zabawy. Jednym z głównych atutów tej gry jest jej przystępna cena, co czyni ją doskonałym wyborem dla każdego, kto chce rozpocząć swoją przygodę z grami planszowymi. 

Carcassonne jest świetną grą rodzinną i zapewnia godziny wspólnej, kreatywnej zabawy. Dorośli się przy niej nie zanudzą, a dzieci z dozą ekscytacji zbudują kolejne drogi i tereny.

Szybka rozgrywka umożliwia cieszenie się grą nawet wtedy, gdy czas jest ograniczony, co sprawia, że Carcassonne jest idealnym wyborem na krótkie spotkania z przyjaciółmi lub wstęp do wieczorów z grami. Niektórzy, kiedy myślą „fillerek”, widzą właśnie Carcassonne!

Gra posłuży Wam długo: starannie wykonane elementy gry, takie jak płytki i pionki, są nie tylko piękne, ale także trwałe.

Carcassone rozszerzenia: co wnoszą do gry?

Prawdziwą moc Carcassonne stanowi bogactwo dostępnych dodatków. Każdy z nich wnosi coś nowego do rozgrywki, od nowych fabuł i strategii, po dodatkowe elementy gry i warianty rozgrywki. Dzięki temu, Carcassonne nigdy się nie nudzi i potrafi zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonych graczy.

W Centrum Gier Pegaz czekają między innymi:

  • Carcassonne: Karczmy i katedry (do podstawowej wersji dołączają katedry, karczmy i możliwość rozszerzenia gry o kolejnego gracza);
  • Carcassonne: Kupcy i budowniczowie (kupcy zarabiają dla graczy punkty, a dzięki budowniczym drogi i miasta rozwijają się w szybszym tempie);
  • Carcassonne: Księżniczka i smok (do gry wkracza element fantasy, a poza tym: nowe pionki, żetony, wulkany i podziemne tunele);
  • Carcassonne: Wieża (gracze wznoszą wieżę, by powiększać wpływy w regionie. Tu również budujemy w górę!);
  • Carcassonne: Hrabia, Król i Rzeka (nowe postaci wprowadzają sporo urozmaicenia, podobnie jak nowe płytki pozwalające na rozpoczęcie gry od wijącego się szlaku).

Warto też zwrócić uwagę na Carcassone Junior, przeznaczoną dla najmłodszych graczy. Świetnie sprawdzi się na prezent urodzinowy albo gwiazdkowy dla malucha i przyniesie mnóstwo frajdy ze wspólnej gry z rodzicami.

Fani tej kultowej planszówki mogą zwrócić uwagę na jubileuszową edycję, która pojawiła się na dwudziestolecie serii Carcassonne. Święto to widać również na płytkach gry! Znajdziesz tam postacie, które przez 20 lat istnienia Carcassonne przewinęły się przez całą serię gry. Ta unikalna wersja Carcassonne pozwala zbudować jeszcze piękniejsze tereny i cieszyć się ekscytującą rozgrywką.

Carcassonne Big Box: dla kogo?

Jeśli wiesz, że przygoda z Carcassonne nie jest chwilowa, i chcesz wyposażyć się w kilka dodatków na raz (a poza tym móc je wygodnie przechowywać), zapoznaj się z Carcassonne Big Box. W pudełku czeka podstawowa wersja gry Carcassonne, dwa duże dodatki oraz dziewięć minidodatków. Co ważne, siedem z nich jest dostępne tylko w tym zestawie!

Czy warto grać w Carcassone z dodatkami?

Carcassonne to gra, która łączy w sobie wiele aspektów: dostępność, prostotę, strategię, jakość i niekończące się możliwości rozgrywki dzięki licznym dodatkom. To wszystko sprawia, że jest to gra doceniana zarówno przez początkujących, jak i zaawansowanych graczy, a także idealny wybór dla rodzinnych rozgrywek. Wysoka regrywalność samej podstawki gwarantuje zabawę na wiele partii, a gdy dodamy do tego rozszerzenia – na pewno nikt nie będzie ziewał przy stole :)

Śledź nas na Facebooku