Filtruj według

Od ilu graczy:
więcej... mniej
Do ilu graczy:
więcej... mniej
Wiek graczy:
więcej... mniej
Czas gry:
Cena
65 114
Producenci
Filtruj
Dodatki do 7 Cudów Świata
Dodatki do gry 7 Cudów Świata

Dodatki do 7 Cudów Świata

7 cudów świata to kultowa gra planszowa - jeśli zaglądacie do dodatków, to z pewnością poznaliście już fenomen podstawki! Teraz możecie doświadczyć jeszcze większych emocji przy rozgrywce. 

Dlaczego warto zaopatrzyć się w dodatki do gry 7 cudów świata? Rozszerzenia do gry wprowadzają do rozgrywki nowe karty, elementy i możliwości. 

Panteon wnosi do gry antycznych bogów, o których przychylność musicie się postarać. Dzięki Liderom zrekrutujecie najpotężniejszych bohaterów starożytności, którzy pomogą Wam rozwijać Wasze miasta. Agora wprowadza planszę senatu, w której jest 6 sal posiedzeń - jeżeli któryś z graczy będzie kontrolował je wszystkie, od razu zwycięży! Dodatek do 7 cudów świata Armada daje zaś możliwość interakcji między wszystkimi graczami, a nie tylko sąsiadami: wszystko dzięki flotom, o które wzbogacona zostanie podstawka.

Sprawdźcie, który z dodatków najlepiej trafi w Wasze gusta. Poniżej znajdziecie opinie o grze 7 cudów świata.

Na początek dobrze wiedzieć, że dodatki do 7 cudów świata działają tylko wtedy, gdy mamy podstawową wersję gry. Samodzielną planszówką osadzoną w tym świecie jest 7 cudów cudów świata: Pojedynek, który jest przeznaczony dla duetu i o której informacje znajdziesz poniżej.

Sama gra planszowa 7 cudów świata jest wielokrotnie nagradzanym tytułem strategicznym, w którym gracze budują swoje cywilizacje i walczą o dominację na arenie międzynarodowej. Jeśli tylko podstawowa wersja przestała stanowić dla Was wyzwanie, zapraszamy po jej rozszerzenia do Centrum Gier Pegaz. Dzięki dodatkom do 7 cudów świata rozwijanie własnej cywilizacji stanie się jeszcze bardziej wciągające!

Opinie o grze 7 cudów świata. Czy warto zagrać?

 7 Cudów Świata to gra planszowa, która zdobyła uznanie zarówno wśród doświadczonych graczy, jak i rodzin z dziećmi. To może nie jest tytuł stricte familijny, ale najmłodsi gracze też będą się przy niej dobrze bawić!

Wielu graczy docenia fakt, że 7 Cudów Świata umożliwia rozegranie pełnej partii strategicznej w ciągu zaledwie 30-40 minut. Gra idealnie wpasowuje się w krótsze sesje gry, dostarczając pełnych wrażeń doświadczeń, które nie wymagają całodniowego zaangażowania. Według graczy jest świetnym wstępem do świata gier euro, choć niektórzy uważają, że może być zbyt skomplikowana dla zupełnych nowicjuszy. My uważamy, że jeżeli ma się odrobinę cierpliwości i dobrze wytłumaczy zasady, można zagrać z każdą chętną na partyjkę osobą.

Gra wymaga od graczy sprytu, a sukces nie zależy od losowego rzutu kostką. 

Tytuł chwalony jest za regrywalność, zwłaszcza gdy uwzględniamy dodatki do 7 cudów świata.

7 Cudów Świata to wielokrotnie nagradzany tytuł, uznawany za jedną z najlepszych gier planszowych na rynku. Czy znajdujesz tu już odpowiedź na pytanie, czy warto zagrać w tę grę? :)

7 cudów świata: Pojedynek - idealna gra dla dwojga

 Jaką grę polecacie dla dwóch osób? - takie pytanie często pada w Centrum Gier Pegaz. I nic dziwnego: czasem trudno jest znaleźć więcej osób chętnych na rozgrywkę, a w domowym zaciszu łatwiej zorganizować partię ulubionej planszówki. 

Jeżeli najwięcej gracie w duecie, gra 7 cudów świata: Pojedynek to coś dla Was. Tu zupełnie niezależna gra z tej serii i co najważniejsze: trzyma poziom siedmiu cudów, które znacie z wersji gry dla większej liczby osób. Co prawda w pierwszą wersję też można zagrać w duecie, ale zdecydowanie lepiej wypada rozgrywka na kilka osób.

W planszówce 7 cudów świata pojedynek gracze wcielają się w role przywódców starożytnych cywilizacji, budując swoje imperia. Gra składa się z trzech epok, podczas których gracze wybierają karty reprezentujące zasoby, postępy technologiczne, wojskowe budowle oraz słynne cuda świata, starając się zbudować najpotężniejsze imperium. 7 cudów świata: Pojedynek charakteryzuje się głębią strategiczną, a jednocześnie zachowuje szybkość i dynamikę rozgrywki. Oferuje różnorodne ścieżki do zwycięstwa, zarówno poprzez dominację wojskową, naukową, jak i cywilną, co sprawia, że każda partia jest niepowtarzalna.

Opinie o grze 7 cudów świata: Pojedynek

 Opinie o grze 7 Cudów Świata: Pojedynek są pozytywne i podkreślają, jak doskonale gra ta przekłada koncepty oryginalnej gry 7 Cudów Świata na format dla dwóch graczy. Gracze cenią sobie napięcie i wyważenie różnych ścieżek do zwycięstwa, co zapobiega zdominowaniu rozgrywki przez jednego gracza.

Szczególnie chwalony jest mechanizm kart, w którym karty układane są w piramidę, co jest oceniane jako bardzo skuteczne i dodające grze dynamiki. Duża możliwość powtórzenia rozgrywki oraz dostępność zasad solo to kolejne atuty wymieniane przez graczy. Gra 7 Cudów Świata: Pojedynek potrafi wciągnąć graczy, nawet jeśli wcześniej była odłożona na półkę: dobrze się do niej wraca po jakimś czasie.

Podsumowując, 7 Cudów Świata: Pojedynek jest bardzo wysoko oceniana zarówno przez casualowych graczy, jak i pasjonatów gier planszowych, bo doskonale łączy strategię i dobrą zabawę. Jest chwalona za elegancki design, przemyślaną mechanikę i wysokiej jakości komponenty, co czyni ją jednym z ulubionych tytułów wśród fanów gier planszowych na całym świecie.

Śledź nas na Facebooku