Filtruj według

Kategorie
więcej... mniej
Od ilu graczy:
więcej... mniej
Do ilu graczy:
więcej... mniej
Wiek graczy:
więcej... mniej
Czas gry:
Cena
15 399
Producenci
Filtruj
Gry Familijne
Gry Familijne

Gry Familijne

Jakie gry pamiętasz ze swojego dzieciństwa? Pewnie wpada Ci do głowy EuroBiznes albo Grzybobranie czy Chińczyk. Te gry do tej pory cieszą się sporą popularnością, ale dziś ze swoją rodziną możesz grać w jeszcze ciekawsze tytuły!

Świat proponuje nam coraz ciekawsze sposoby na spędzanie wolnego czasu z rodziną, ale planszówki - te stare i dobre, jak i nowsze - wciąż wiodą prym. Dlaczego? Bo wspólne siedzenie przy stole z planszówkami to nie tylko sposób na relaks, ale także droga do budowania rodzinnych relacji. Nawet jeżeli czasem ma ochotę wywrócić stół do góry nogami przez rozczarowanie przegraną.

Familijne gry planszowe cieszą fanów planszówek najróżniejszymi odsłonami - znajdziecie coś dla siebie niezależnie od tego, jakie uniwersum czy styl gry lubicie. Bez problemu znajdzie się też coś dopasowanego do wieku najmłodszych graczy. Rozejrzyjcie się w naszym sklepie!

Dlaczego warto grać w nowoczesne planszówki?

W czasach, gdy większość czasu spędzamy przed ekranami, granie w gry planszowe staje się jeszcze bardziej wartościowe. Wymaga ono interakcji z innymi ludźmi, rozwijania zdolności społecznych i emocjonalnych, takich jak cierpliwość, empatia, umiejętność słuchania, komunikacji i rozwiązywania problemów. Poza tym planszówki często zapraszają nowoczesne technologie do grania w jednym zespole - do gier dołączane są aplikacje, które dodają klimatu rozgrywkom.

Familijne gry planszowe pozwalają zarówno dzieciom, jak i dorosłym przeżyć chwile euforii, radości, ale także smutku i rozczarowania. Bo w grach planszowych nie ma jednego zwycięzcy - każdy może wygrać lub przegrać. Czasem, jako drużyna w grach kooperacyjnych, robicie to wspólnie. Dlatego też gry planszowe uczą dzieci, jak radzić sobie z porażkami i przegranymi, a także cieszyć się z sukcesów innych. Oczywiście proces tej nauki bywa głośny i trudny dla rodziców, ale efekty są tego warte!

Granie z dziećmi w gry planszowe

Dzieci szczególnie korzystają z gier planszowych, ponieważ oprócz zabawy uczą się kreatywności, logicznego myślenia i szybkiego podejmowania decyzji. Dzięki familijnym grom planszowym najmłodsi rozwijają swoje umiejętności społeczne i emocjonalne, a także poznają zasady i normy obowiązujące w grupie. Dorośli za to mają okazję popracować nad skupieniem i z pewnością w ten sposób opóźniają procesy starzenia się mózgu. ;)

Gry familijne - poznaj najlepsze hity

 Od czego zacząć przygodę z planszówkami? Jest kilka klasyków, które prawie zawsze okażą się dobrym rozwiązaniem.

 Wsiąść do pociągu: zadaniem uczestników jest stworzenie jak najbardziej efektywnych tras kolejowych między miastami na mapie, wykorzystując do tego celu karty wagonów i budując stacje. Gra charakteryzuje się prostymi zasadami, szybką rozgrywką i jest doprawiona szczyptą strategii. Emocje rosną wraz z każdym kolejnym ruchem, gdy gracze starają się zrealizować swoje tajne cele. A może pokusisz się o zablokowanie ruchów przeciwników?

Dixit: wyjątkowa gra z dużymi kartami, dzięki której popłyniecie w świat fantazji i interpretacji. Gracze kolejno wcielają się w role narratorów, opisując jedną ze swoich ilustrowanych kart w sposób abstrakcyjny lub metaforyczny, podczas gdy inni uczestnicy starają się odgadnąć, która karta została opisana. Dixit wyróżnia się pięknymi, onirycznymi ilustracjami, które stymulują wyobraźnię i kreatywne myślenie.

Patchwork: propozycja dla osób, które lubią grać w duecie albo trudno im zebrać więcej osób do gry. Gracze rywalizują o stworzenie najbardziej estetycznego i punktowo opłacalnego koca z różnorodnych kawałków materiału. Każdy wybór kawałka materiału wiąże się z kosztami czasu i przycisków (punkty), a celem jest optymalne zarządzanie swoimi zasobami i przestrzenią na planszy własnego koca.

Dodatki do gier familijnych

Kiedy Wasz ulubiony tytuł przestanie być wyzwaniem i poznacie go na wylot, warto zainwestować w dodatek do planszówki, żeby urozmaicić rozgrywkę i poznać ją od innej strony. Wiele kultowych gier ma kilka rozszerzeń - jest więc w czym wybierać. Aby lepiej poznać krainę rozszerzeń do gier rodzinnych, zapraszamy do odwiedzenia tej strony: dodatki do gier familijnych.

Śledź nas na Facebooku