Filtruj według

Kategorie
więcej... mniej
Od ilu graczy:
więcej... mniej
Do ilu graczy:
więcej... mniej
Wiek graczy:
więcej... mniej
Czas gry:
Cena
15 399
Producenci
Filtruj
Gry Familijne
Gry Familijne

Gry Familijne

Jakie gry pamiętasz ze swojego dzieciństwa? Pewnie wpada Ci do głowy EuroBiznes albo Grzybobranie czy Chińczyk. Te gry do tej pory cieszą się sporą popularnością, ale dziś ze swoją rodziną możesz grać w jeszcze ciekawsze tytuły! Świat proponuje nam coraz ciekawsze sposoby na spędzanie wolnego czasu z rodziną, ale planszówki - te stare i dobre, jak i nowsze - wciąż wiodą prym. Dlaczego? Bo wspólne siedzenie przy stole z planszówkami to nie tylko sposób na relaks, ale także droga do budowania rodzinnych relacji. Nawet jeżeli czasem ma ochotę wywrócić stół do góry nogami przez rozczarowanie przegraną.

W czasach, gdy większość czasu spędzamy przed ekranami, granie w gry planszowe staje się jeszcze bardziej wartościowe. Wymaga ono interakcji z innymi ludźmi, rozwijania zdolności społecznych i emocjonalnych, takich jak cierpliwość, empatia, umiejętność słuchania, komunikacji i rozwiązywania problemów. Poza tym planszówki często zapraszają nowoczesne technologie do grania w jednym zespole - do gier dołączane są aplikacje, które dodają klimatu rozgrywkom.

Familijne gry planszowe pozwalają zarówno dzieciom, jak i dorosłym przeżyć chwile euforii, radości, ale także smutku i rozczarowania. Bo w grach planszowych nie ma jednego zwycięzcy - każdy może wygrać lub przegrać. Czasem, jako drużyna w grach kooperacyjnych, robicie to wspólnie. Dlatego też gry planszowe uczą dzieci, jak radzić sobie z porażkami i przegranymi, a także cieszyć się z sukcesów innych. Oczywiście proces tej nauki bywa głośny i trudny dla rodziców, ale efekty są tego warte!

Dzieci szczególnie korzystają z gier planszowych, ponieważ oprócz zabawy uczą się kreatywności, logicznego myślenia i szybkiego podejmowania decyzji. Dzięki familijnym grom planszowym najmłodsi rozwijają swoje umiejętności społeczne i emocjonalne, a także poznają zasady i normy obowiązujące w grupie. Dorośli za to mają okazję popracować nad skupieniem i z pewnością w ten sposób opóźniają procesy starzenia się mózgu. ;)

Familijne gry planszowe cieszą fanów planszówek najróżniejszymi odsłonami - znajdziecie coś dla siebie niezależnie od tego, jakie uniwersum czy styl gry lubicie. Bez problemu znajdzie się też coś dopasowanego do wieku najmłodszych graczy. Rozejrzyjcie się w naszym sklepie!

Śledź nas na Facebooku