Filtruj według

Od ilu graczy:
więcej... mniej
Do ilu graczy:
więcej... mniej
Wiek graczy:
więcej... mniej
Czas gry:
Cena
69 239
Producenci
Filtruj
Catan (Osadnicy z Catanu)
Catan (Osadnicy z Catanu)

Catan (Osadnicy z Catanu)

Catan - Osadnicy z Catanu to gra, która od ponad 25 lat zachwyca miliony graczy na całym świecie. Wciel się w rolę osadnika, który ma za zadanie odkrywać nowe lądy, rozwijać swoją osadę i handlować z innymi graczami, aby zdobyć jak najwięcej surowców i punktów zwycięstwa.

Podstawowa wersja gry jest przeznaczona dla 3-4 graczy, ale dzięki rozszerzeniom można zagrać nawet w 5 lub 6 osób. Co więcej, gracze opracowali własne zasady gry dwuosobowej, co sprawia, że Catan to też dobra gra na wieczór z przyjacielem lub randkę przy planszy.

Chętnie wprowadzimy Cię w świat Osadników z Catanu – przyjdź do Centrum Gier Pegaz w Bydgoszczy, a otrzymasz wskazówki, od czego zacząć. Zapraszamy też do zakupu online, ale tu warto się pospieszyć: Catan zawsze schodzi jak świeże bułeczki!

Catan to klasyka gier planszowych, dzięki której wiele osób wciągnęło się w planszówki. Mnogość strategii, prostota zasad oraz modularna plansza sprawiają, że każda gra jest inna i trzeba pokombinować, by wygrać.

Jak grać w Catan?

W Catanie istotna jest strategia - gracz musi umiejętnie zarządzać swoimi zasobami i rozwijać osadę, a jednocześnie blokować ruchy innych graczy i przeszkadzać im w rozwoju ich terenów. Zasady gry są łatwe do przyswojenia, więc nie spędzicie wielu godzin nad rozpracowywaniem wszystkich reguł. Tu liczy się przyjemność z grania!

Opinie o grze Catan

Olbrzymie zainteresowanie graczy na całym świecie, miliony sprzedanych egzemplarzy i wiele nagród na koncie - dobre opinie o Catanie to nie dzieło przypadku. Catan świetnie sprawdzi się jako gra wprowadzająca do świata planszówek, ale też będzie dobrą rozgrzewką przed trudniejszym tytułem. Gracze zaznaczają, że nawet po latach wciąż chętnie zapraszają ją na swój stół. Dzieje się tak nawet gdy grono rodzinne się powiększy: na najmłodszych graczy czeka Catan Junior!

Dobra gra planszowa powinna budzić emocje i w przypadku Catanu możecie na nie liczyć. Handel między graczami bywa niezwykle emocjonujący, a każda wygrana cieszy podwójnie - bo w Catanie rzadko jest to dzieło przypadku, ale raczej dobrze przemyślanych ruchów.

Jeżeli szukasz ciekawej gry familijnej, która nie znudzi się po kilku rozgrywkach, Catan będzie dobrą inwestycją w rodzinną rozrywkę. A jeśli już któremuś z graczy zdarzy się ziewnąć z nudów na propozycję wspólnego grania, zawsze możesz rozejrzeć się za dodatkiem. A tych jest mnóstwo!

Dodatki do gry Catan znajdziesz tutaj: Dodatki do gry Catan

Śledź nas na Facebooku