Filtruj według

Od ilu graczy:
więcej... mniej
Do ilu graczy:
więcej... mniej
Wiek graczy:
więcej... mniej
Czas gry:
Cena
17 1569
Producenci
Filtruj
Flesh and Blood TCG
Flesh and Blood TCG

Flesh and Blood TCG

Flesh and Blood to kolekcjonerska gra karciana, w której gracze prowadzą pojedynki bohaterów, którzy, niczym w znanych z gier komputerowych bijatykach, reprezentują różne klasy i style walki. Unikatową cechą mechaniki gry jest to, że każdą kartę można wykorzystać na trzy sposoby: zagrać ją płacąc jej koszt, używając jej jako źródło zasobów do zapłacenia za inną kartę, jako kartę, którą będziemy bronili ciosy przeciwnika.

Oprócz wielu różnych sztuk walk, którymi operują poszczególni bohaterowie (a mamy ich we Flesh and Blood ponad 16 min: rycerza, ninję, czarodzieja, łuczniczkę czy nawet steampunkowego konstruktora!). Gracze dobierają swoim bohaterom również ekwipunki i oręż, w którym przystępują do pojedynków, które to wspierają strategię danego gracza, jak i skutecznie bronią przed obrażeniami zadanymi przez przeciwnika.

Zagraj we Flesh and Blood w Bydgoszczy

W Centrum Gier Pegaz w Bydgoszczy odbywają się regularnie w każdą środę i sobotę o 19:00 turnieje w Flesh and Blood TCG. Od godziny 18:00 w te dni prowadzimy bezpłatną naukę zasad gry z darmowymi taliami demo dla Uczestników!

Księga świata Flesh and Blood

Czy wiesz, że świat gry Flesh and Blood, ten sam, który widzimy na naszych kartach, został dokładnie opisany w... książce? W 2020 roku ukazała się książka zatytułowana „Welcome to Rathe”. W niej znajdziesz genezę powstania świata gry, pochodzenie bohaterów oraz pełen opis wszystkich krain.

W „Welcome to Rathe” są też opisy kultury i świata przyrody, a wszystko to pięknie zilustrowane. Ta książka to prawdziwe kompendium wiedzy dla każdego fana Flesh and Blood. Jeśli lubisz w ten sposób poznawać inne światy, koniecznie do niej zajrzyj.

Poznaj bohaterów Flesh and Blood

Jeżeli dopiero wciągasz się w świat Flesh and Blood, przyda Ci się informacja o bohaterach, którymi możesz grać. Oczywiście najchętniej wytłumaczymy Ci to na żywo w naszym sklepie w Bydgoszczy! Poniżej zamieszczamy kilka zdań na temat każdego z nich.

 • Katsu, Ira, Benji (Ninja) - Ninje to mistrzowie sekwencyjnych ataków. Dzięki błyskawicznym kombinacjom, potrafią zrobić kilka akcji w turze.
 • Bravo (Guardian) - Posiada mocne karty obrony i generuje potężne, ale kosztowne ataki. Może skutecznie zużyć zasoby przeciwnika, uniemożliwiając mu dalszą obronę.
 • Dorinthea, Kassai (Warrior) - Wojownicy pełni siły, wykorzystują solidny ekwipunek i potężną broń. Są jedną z najbardziej ofensywnych frakcji w grze.
 • Rhinar, Kayo (Brute) - Mają zdolność odbierania przeciwnikowi kart z ręki przed atakiem, co utrudnia skuteczną obronę.
 • Kano (Wizard) - Prawdziwy mag. Łamie zasady ataku w swojej turze, rzucając kartami „instant” i wykorzystując niezwykłe kombinacje ataków.
 • Dash, Data Doll (Mechanologist) - Steampunkowi bohaterowie. Wykorzystują do walki różnorodne przedmioty, które wprowadzają na stół.
 • Azalea (Ranger) - Mistrzyni strzałów. Jej ataki strzałami z arsenału mogą wywoływać negatywne efekty, utrudniając życie przeciwnikowi.
 • Viserai (Runeblade) - Specjalista od hybrydowych ataków - łączy aspekty fizyczne i magiczne, wymuszając na przeciwniku elastyczną obronę.
 • Prism (Light Illusionist) - Mistrzyni iluzji. Jej ataki są potężne, ale kontrolowane przez obronę silnymi atakami obrońcy. Jej unikatowa mechanika tworzenia tokenów iluzji dodaje do gry ciekawy element.
 • Boltyn (Light Warrior) - Nowy rodzaj wojownika, który wykorzystuje mechanikę „soul” oraz „charge”. Jego broń pozwala na serię trudnych do obrony ataków w turze.
 • Levia (Shadow Brute) - Korzysta z mechaniki „blood dept”, dzięki której może przeprowadzać bardziej efektywne i mniej kosztowne ataki, ale musi szybko zabić przeciwnika, aby nie wpaść w problemy z „pożyczką”.
 • Chane (Shadow Runeblade) - Potrafi wykorzystać karty w stosie kart odrzuconych do swojej korzyści. Ale musi uważać, by nie zabić samego siebie z powodu „blood dept”.
 • Lexi (Ice & Lightning Elemental) - Nowa łuczniczka, która korzysta z kart żywiołów ognia i lodu. Te pierwsze pozwalają na maksymalizację obrażeń, te drugie „zamrażają” plany ataku przeciwnika.
 • Oldhim (Ice & Earth Elemental) - Prawdziwy mur obronny. Jego zdolności pozwalają na znakomitą kontrolę gry przeciwnika i potężne ataki fizyczne.

Śledź nas na Facebooku