Filtruj według

Kategorie
więcej... mniej
Od ilu graczy:
więcej... mniej
Do ilu graczy:
więcej... mniej
Czas gry:
Cena
28 2399
Producenci
Filtruj
Disney Lorcana kolekcjonerska gra karciana (Trading Card Game)
Disney Lorcana kolekcjonerska gra karciana (Trading Card Game)

Disney Lorcana kolekcjonerska gra karciana (Trading Card Game)

Czy przyjemności płynące z oglądania filmów Disneya i grania w karcianki da się połączyć? Oczywiście, że tak! W dodatku w kolekcjonerskiej grze Disney Lorcana czeka na Was wiele postaci, których dotąd nie oglądaliście na szklanym ekranie. Ponadto dobrze znani Wam bohaterowie w procesie projektowania otrzymali zupełnie nowy styl, co pozwala na zupełnie nowy odbiór postaci!

Disney Lorcana to gra karciana, która pozwala graczom na zbieranie, wymianę i rozgrywanie pojedynków z użyciem specjalnych kart. Każda karta reprezentuje postać, przedmiot lub zdolność, która może być wykorzystana podczas gry.

Ciekawą opcją jest możliwość personalizowania talii i dostosowanie jej do swojego stylu rywalizacji. Dzięki różnym zestawom możesz powiększyć swoją kolekcję i ulepszać talie.

Gra karciana Disney Lorcana jest idealna dla fanów Disneya, którzy lubią karty kolekcjonerskie i strategiczne gry. Walorem tego tytułu jest nie tylko świat Disneya i emocjonująca rywalizacja, ale też opcja wymieniania się kartami, by poszerzyć swoje kolekcje. 

Zestawy Disney Lorcana, które znajdziesz w Centrum Gier Pegaz:

Disney Lorcana to najnowsza gra karciana kolekcjonerska (TCG) opracowana we współpracy pomiędzy Disneyem a Ravensburgerem, wydawcą gier planszowych. To pierwsze wejście w gatunek gier karcianych kolekcjonerskich tego wydawcy. Już wkrótce gracze ocenią, jak mu poszło.

Podobnie jak w przypadku innych popularnych gier TCG, takich jak Magic: The Gathering czy Pokemon TCG, w grze Disney Lorcana gracze mogą kolekcjonować karty i tworzyć swoje własne talie. 

Disney karcianka – jak będą wyglądały karty?

Karty Lorcana są podzielone na sześć różnych kolorów, określanych jako Ink (farba). System kolorów jest porównywalny do tego w Magic: The Gathering lub do typów w Pokemonie, gdzie każda farba reprezentuje unikalny styl rozgrywki.

Chociaż szczegóły dotyczące rozgrywki dla poszczególnych kolorów nie zostały jeszcze ujawnione, potwierdzono, że gracze mogą dołączyć do swoich talii maksymalnie dwie różne farby, co pozwala na strategiczne dostosowanie rozgrywki.

Oto kolory, z których będziemy wybierać:

 • Ruby (czerwony)
 • Sapphire (niebieski)
 • Emerald (zielony)
 • Amber (żółty)
 • Amethyst (fioletowy)
 • Steel (szary).

Jak grać w Disney Lorcana?

Wydawca udostępnił już kilka informacji, które naprowadzają nas na mechanikę gry Disney Lorcana.

 • Wyzwanie (Challenge) odnosi się do mechaniki walki w Lorcana.
 • Wyzwający (Challenger) to zdolność modyfikująca statystyki postaci, gdy wyzywa lub zostaje wyzwany.
 • Unik (Evasive) oznacza, że tylko postacie z Unikiem mogą wyzwać daną postać.
 • Przesunięcie (Shift) umożliwia graczom umieszczanie postaci na sobie nawzajem, płacąc alternatywny koszt.
 • Wyczerpanie (Exert) wydaje się być porównywalne do mechaniki tapowania w Magic: The Gathering, gdzie karty są obracane o 90 stopni, aby gracz mógł zaznaczyć, że są użyte.
 • Wygnanie (Banished) odnosi się do odrzucenia karty.
 • Ochrona (Ward) oznacza, że przeciwnik nie może wybrać danej postaci, na przykład przy użyciu zdolności postaci lub karty akcji.
 • Natarcie (Rush) umożliwia postaciom wyzwanie w tym samym ruchu, w którym są zagrane, co jest podobne do zdolności Rush w Hearthstone lub Haste w Magic: The Gathering. 

Disney Lorcana - premiera

Ravensburger potwierdził, że będzie wprowadzać kolejne części Disney Lorcana według harmonogramu podobnego do Magic: The Gathering i Pokemon TCG, z czterema zestawami rozszerzeń rocznie. Oznacza to, że od premiery w sierpniu do jesieni 2024 roku możemy oczekiwać pierwszej części oraz co najmniej trzech kolejnych rozszerzeń. Jeden z dystrybutorów sugeruje, że pierwsze rozszerzenie gry może pojawić się już w grudniu 2023 roku.

Każda część rozszerzająca do karcianki Disney Lorcana ma być elementem opowiadanej na przestrzeni kolejnych wydań historii. Jej szczegóły nie zostały jeszcze ogłoszone i nie jest jasne, w jaki sposób będzie ona przedstawiona. Wydawcy nieźle budują napięcie przed premierą!

Wiadomo, że w swoim pierwszym zestawie Lorcana będzie zawierać wyłącznie tradycyjne postacie Disneya, takie jak Elsa, Myszka Miki i Robin Hood. Choć są podejrzenia, że w kolejnych zestawach mogą pojawić się postacie z Pixar, Gwiezdnych Wojen i Marvela, to nie ma żadnych oficjalnych informacji na ten temat.

Disney Lorcana polska wersja

W Polsce gra będzie dostępna w angielskiej wersji językowej jesienią 2023. Już teraz możesz zaplanować wizytę w Centrum Gier Pegaz w Bydgoszczy, gdzie zacznie się Twoja przygoda z tą karcianką. Do zobaczenia!

Śledź nas na Facebooku