Filtruj według

Od ilu graczy:
więcej... mniej
Do ilu graczy:
więcej... mniej
Wiek graczy:
więcej... mniej
Czas gry:
Cena
69 239
Producenci
Filtruj
Dodatki do Osadników z Catanu
Dodatki do Osadników z Catanu

Dodatki do Osadników z Catanu

Gra Catan, czyli dawniej Osadnicy z Catanu, na przestrzeni lat doczekała się wielu rozszerzeń. Dzięki nim ta legendarna już rodzinna planszówka pokazuje swoje nowe, jeszcze ciekawsze oblicze. Czy już wiesz, który dodatek wybierzesz?

Dodatki do Osadników z Catanu będą dobrym wyborem dla wszystkich, którzy mają już za sobą wiele rozegranych partii i chcieliby urozmaicić podstawową rozgrywkę. Rozszerzenia pozwalają zwiększyć liczbę graczy przy stole, rozegrać nowe scenariusze, rozszerzać granice albo rozwijać określone obszary gry, np. miasta.

Pośród dodatków znajdziesz m.in. Catan: Pojedynek, który dostosowano do rozgrywki dwuosobowej, jak i Catan: Gra o tron, osadzony w świecie kultowej sagi i serialu. Z myślą o najmłodszych graczach przygotowano wersję Catan: Junior, która opiera się na uproszczonych, ale podobnych zasadach jak wersja podstawowa.

W pudełku z danym dodatkiem znalazło się miejsce na nowe elementy gry: dodatkowe pola, żetony, karty i misje. Po każdy z dodatków zapraszamy do Centrum Gier Pegaz. Poniżej przeczytasz o tym, które rozszerzenie do gry Catan wybrać.

Mało jest tak popularnych gier jak Osadnicy z Catanu. Rozszerzenia do tej gry też zyskały uznanie graczy - sprawiają, że można z ulubionej planszówki wyciągnąć jeszcze więcej i poznać ją z zupełnie innej strony. Wybór pierwszego dodatku do Catanu bywa czasem kłopotliwy, bo każdy oferuje coś innego i został przygotowany z myślą o innej grupie graczy.

Chętnie opowiemy Ci w Centrum Gier Pegaz, które rozszerzenie jest dla Ciebie, ale jeśli nie masz możliwości podjechać do Bydgoszczy, to przeczytaj poniższe informacje. Pomogą Ci podjąć decyzję o zaproszeniu właściwego dodatku na swoją półkę. 

Kolejność dodatków do gry Catan

Catan stał się nieodłącznym elementem wielu kolekcji gier planszowych. Jeśli masz jeszcze miejsce na swojej półce, a po dziesiątkach partii rozgrywka w podstawkę nie wiąże się już z dreszczykiem emocji, czas sięgnąć po dodatki. 

Od czego zacząć, by wzbogacić partyjkę w Osadników z Catanu? Oto sugerowana na początek lista rozszerzeń i kolejność dodawania ich do kolekcji:

Catan: wszystkie dodatki. Czy warto?

Jeżeli grono graczy poszerza się, na pewno warto zainwestować w dodatek dla 5-6 osób. Już samo wprowadzenie do gry nowych osób bywa odświeżające! Najprostszym, a jednocześnie wprowadzającym sporo nowości dodatkiem jest Catan: Żeglarze. Dodatek z kupcami i barbarzyńcami to coś dla prawdziwych weteranów tej planszówki. Z kolei rozszerzenie Catan: Miasta i rycerze gracze cenią za dodanie do gry możliwości rozwoju terenów m.in. o ratusze, twierdze, biblioteki.

Czasem trudno zebrać towarzystwo do grania: wiedzą o tym również twórcy gry Catan. Dlatego dla duetów przygotowali Catan:Pojedynek, który świetnie oddaje tematykę kultowego tytułu.

Śledź nas na Facebooku