Filtruj według

Od ilu graczy:
więcej... mniej
Do ilu graczy:
więcej... mniej
Wiek graczy:
więcej... mniej
Czas gry:
Cena
89 99
Producenci
Filtruj

Wydarzenia

Turniej Magic: The Gathering Wilds of Eldraine Prerelease Sealed

Czytaj więcej..

września 2, 2023  Do  września 2, 2023
Centrum gier Pegaz ul. Pod Blankami 6 Bydgoszcz
Turniej Wehikuł Czasu Pokemon Prerelease Paldea Evolved

Czytaj więcej..

września 23, 2023  Do  września 23, 2023
Turniej Star Wars Shatterpoint w Pegazie

Czytaj więcej..

października 8, 2023  Do  października 8, 2023
Turniej Multi WPN Qualifier Ghent Belgium w Bydgoszczy w Centrum gier Pegaz

Czytaj więcej..

października 21, 2023  Do  października 22, 2023
Centrum gier Pegaz ul. Pod Blankami 6 Bydgoszcz
Turniej Przedpremierowy Pokemon TCG Paradox Rift

Czytaj więcej..

października 21, 2023  Do  października 21, 2023
Turniej Przedpremierowy Pokemon TCG Paradox Rift 2

Czytaj więcej..

października 28, 2023  Do  października 28, 2023
Turniej gry Flesh and Blood Skirmish w Pegazie

Czytaj więcej..

listopada 25, 2023  Do  listopada 25, 2023
Turniej Yu-Gi-Oh! z Mega nagrodami!

Czytaj więcej..

listopada 25, 2023  Do  listopada 25, 2023
Patchwork

Patchwork

Odkryj świat Patchwork, fascynującej gry planszowej, gdzie kreatywność i strategia splatają się w jedno! W tej grze dla dwóch osób wcielacie się w krawców, którzy rywalizują o stworzenie najpiękniejszej kołdry. Unikatowy mechanizm gry wymaga od graczy sprytu i przemyślania każdego ruchu, by jak najlepiej wykorzystać dostępne kawałki materiału.

Patchwork to jedna z najlepszych na rynku gier dla dwóch osób. Wyróżnia się piękną grafiką i dobrej jakości elementami, co sprawia, że każda rozgrywka jest nie tylko wciągająca, ale i cieszy oko. Patchwork przynosi mnóstwo frajdy, a przy okazji rozwija zdolności takie jak przestrzenne myślenie i planowanie. Często nazywana jest ekonomicznym tetrisem.

Jeśli kochasz krótkie, ale wciągające pojedynki - bierz Patchwork w ciemno! Każda rozgrywka to nowe wyzwanie i okazja, by wykazać się kreatywnością i strategicznym myśleniem. To gra, która dostarcza mnóstwo zabawy nawet wtedy, gdy macie już za sobą wiele rozgrywek. Świadczą o tym nie tylko opinie zadowolonych graczy, ale i nagroda Golden Geek Abstract Game Winner, którą gra otrzymała w 2014 roku.

Jak grać w Patchwork, co o grze sądzą inni gracze i gdzie tkwi jej fenomen?

Patchwork: zasady gry

W grze Patchwork dwóch graczy rywalizuje o zbudowanie najbardziej estetycznej (i najwyżej punktowanej) patchworkowej kołdry na osobistej planszy. Aby rozpocząć grę, należy ułożyć wszystkie łatki losowo w okręgu i umieścić znacznik bezpośrednio zgodnie z ruchem wskazówek zegara od łatki 2-1. Każdy gracz bierze pięć guzików.

W swojej turze gracz albo kupuje jedną z trzech łatek stojących zgodnie z ruchem wskazówek zegara na szpuli, albo przechodzi dalej. Aby kupić łatkę, należy zapłacić koszt wskazany na łatce, przesunąć szpulę do miejsca tej łatki w okręgu, dodać łatkę do swojej planszy gry, a następnie przesunąć swój żeton czasu na torze czasu o liczbę pól równą czasowi wskazanemu na łatce. 

Można umieścić łatkę w dowolnym miejscu na planszy, które nie nachodzi na inne łatki, ale najlepiej jest dopasować elementy tak, by leżały jak najbliżej siebie. Zamiast kupować łatkę, można zdecydować się przejść dalej; aby to zrobić, gracz przesuwa swój żeton czasu na pole bezpośrednio przed żetonem czasu przeciwnika, a następnie bierzesz jeden guzik z banku za każde przesunięte pole.

Pierwszy gracz, który całkowicie zapełni kwadrat na swojej planszy, otrzymuje na koniec gry płytkę bonusową wartą dodatkowe punkty. 

Po szczegółowe zasady zapraszamy do instrukcji gry Patchwork.

Gra Patchwork: opinie

Patchwork łączy sobie niemal wszystkie cechy, których oczekujemy od planszówek. Ładne wykonanie, sprawnie działającą dynamikę, ochotę na więcej rozgrywek i przystępną cenę.

Pośród setek opinii prym wiodą te pozytywne. Według graczy Patchwork to bardzo dobra gra dwuosobowa dla mniej zaawansowanych graczy, dzięki czemu można zagrać w nią z dziećmi, rodzicami czy dziadkami. Rozgrywka jest szybka i dynamiczna, więc nie ma czasu na nudę! 

Choć tematyka układania kołderki nie wszystkim wydaje się ciekawa przy pierwszym podejściu, już po kilku ruchach okazuje się, że gra naprawdę wciąga. Nie ma w niej negatywnej interakcji (poza sprzątnięciem sprzed nosa przeciwnikowi pożądanego kawałka kołderki), a zasady można wytłumaczyć w ciągu 5 minut, więc jest to świetna gra, jeśli chcemy wciągnąć bliską osobę w planszówki.

Czy warto grać w Patchwork?

Jak pewnie się już domyślasz, gorąco polecamy Patchwork! Jeśli ktoś przychodzi do Centrum Gier Pegaz i szuka planszówki dla dwóch osób, to zwykle jeden z pierwszych tytułów, które polecamy. Nawet jeżeli jesteś zaawansowanym graczem, warto, żebyś miał(a) na półce tytuł, który pozwoli wciągnąć w planszówki nowe osoby albo będzie idealny do partyjki z najmłodszymi graczami. Dla dzieci to świetna okazja do wzmacniania koncentracji, uczenia się cierpliwości, rywalizacji, analitycznego myślenia i podejmowania decyzji.

Osobom, które znają już tę popularną planszówkę, polecamy też Patchwork – edycja zimowa oraz Patchwork – Polski Folklor. To świetne opcje na prezent. W edycji specjalnej Polski Folklor skrawki zawierają wzory 33 haftów z różnych regionów Polski, więc ludowy klimat rozgościł się tam na dobre. Za to w edycji świątecznej szata graficzna nawiązuje do okresu Bożego Narodzenia, a w

w pudełku znajdziesz foremkę do pierników w kształcie jednego z patchworkowych skrawków. Zamiast zwykłego pionka neutralnego mamy tu pionek w kształcie choinki. Jeżeli grać w Patchwork przy świątecznym stole, to czemu by nie w tę wersję!

Śledź nas na Facebooku