Filtruj według

Od ilu graczy:
więcej... mniej
Do ilu graczy:
więcej... mniej
Wiek graczy:
więcej... mniej
Czas gry:
Cena
79 129
Producenci
Filtruj
Dodatki do Dixit
Dodatki do gry Dixit

Dodatki do Dixit

Dodatki do Dixit wnoszą nowe wzory kart, których każda seria ma unikatowy styl, wykreowany przez danego rysownika. Każde pudełko zawiera 84 karty, które urozmaicą Wasze rozgrywki. Czas puścić wodze fantazji i skojarzeń! 

Im więcej graczy, tym lepiej! By grać w Dixit, nie potrzeba doświadczenia w planszówkach i wiedzy o mechanikach gier. Dodatki do Dixit prezentują różne style - znajdzie się coś dla najmłodszych, dla estetów i dla fanów mrocznych klimatów.

Jakie dodatki do Dixit czekają na Ciebie w Centrum Gier Pegaz?

  • Dixit Odyssey
  • Dixit 2: Przygody
  • Dixit 3: Podróże
  • Dixit 4: Początki
  • Dixit 5: Marzenia
  • Dixit 6: Wspomnienia
  • Dixit 8: Harmonia
  • Dixit 9: Edycja Jubileuszowa
  • Dixit 10: Zwierciadła.

Obojętnie, który dodatek do gry Dixit wybierzecie, pamiętajcie: do rozgrywki potrzebna jest podstawowa wersja gry. Dodatki do Dixit nie są samodzielnymi grami.

Dixit to karciana gra rodzinna, której główną cechą są przepięknie ilustrowane karty pełne kolorów i onirycznych kształtów. Jej magia polega na tym, że każdy gracz opowiada historię, inspirowaną jedną z kart, a reszta graczy próbuje odgadnąć, która to karta, bazując jedynie na tej opowieści. To świetne ćwiczenie dla wyobraźni i kreatywności!

Ale przecież każda historia, nawet najbardziej niezwykła, z czasem może stać się rutyną. Dlatego twórcy gry postanowili stworzyć serię dodatków, które pozwalają na niekończące się odkrywanie nowych światów pełnych wyobraźni.

Krótki przegląd dodatków do Dixita

Dixit Odyssey pozwala zabrać w podróż do 12 graczy, wprowadzając nowe karty i mechaniki. Dixit Przygody oraz Dixit Podróże przenoszą graczy w ekscytujące miejsca, pełne niesamowitych postaci i tajemniczych krajobrazów. Dixit Początki to powrót do źródeł; tu skupicie się na kreatywności i podstawach narracji.

Części o nazwach Marzenia i Wspomnienia otwierają przed graczami świat snów, w którym wszystko jest możliwe. 

Dixit Harmonia wprowadza zaś elementy spokoju i równowagi w otaczającym nas chaosie, natomiast dziewiąta jest edycją jubileuszową wydaną na dziesięciolecie gry. W tworzeniu tej części uczestniczyli wszyscy graficy przygotowujący obrazy dla Dixita na przestrzeni 10 lat! Natomiast Dixit 10: Zwierciadła pozwala nam zerknąć w odbicie rzeczywistości, ukazując alternatywne perspektywy.

Jest w czym wybierać! Tak naprawdę nie musisz kierować się powyższym opisem, a dodatek możesz wybrać intuicyjnie. I tak będzie mnóstwo frajdy przy stole!

Rozszerzenia do Dixit: opinie

Fanów gry Dixit na całym świecie jest tak wielu, że dodatki zwykle cieszą się dobrymi opiniami. W końcu każdy z dodatków przynosi urozmaicenie rozgrywki i jest grywalny. Sprawą drugorzędną jest kwestia gustu: jednym nowe grafiki przypadną do gustu, innym w ogóle. Jeśli będziesz w drugiej grupie, pozostaje Ci liczyć na kolejny dodatek albo… wymyślenie takiego skojarzenia lub hasła, dzięki któremu cała ekipa wybuchnie śmiechem i odtąd będziesz mieć tylko dobre skojarzenia!

Jeśli ktoś nie polubił Dixita samego w sobie w podstawowej wersji, dodatki niewiele zmienią. Jeżeli gra Ci nie podeszła, daj jej szansę w innych okolicznościach i innym towarzystwie - Twoje podejście do niej może się zmienić!

Inne zastosowania dodatków do Dixit

Co ciekawe, Dixit wykorzystywany jest również w pracy edukacyjnej czy terapeutycznej. Pedagodzy chętnie wykorzystują ją do zajęć (np. językowych). Wszystko dlatego że gra doskonale rozwija wyobraźnię i jeśli tylko damy dzieciom puścić wodze fantazji, z pewnością przysłuży się to ich rozwojowi.

Podobnie będą działać dodatki do Dixit, które dostarczają jeszcze więcej możliwości - również w zakresie edukacji.

Podsumowanie

Dodatki do gry Dixit nie tylko wzbogacają rozgrywkę, ale też zachęcają graczy do coraz głębszego zanurzenia się w świecie fantazji. Jeśli kochasz opowieści i chcesz pozwolić swojej wyobraźni latać jeszcze wyżej, te dodatki są stworzone właśnie dla Ciebie. Każdy z nich to inwestycja około 90 zł, a każda chwila gry zdecydowanie jest tego warta.

Śledź nas na Facebooku