Filtruj według

Kategorie
więcej... mniej
Od ilu graczy:
więcej... mniej
Do ilu graczy:
więcej... mniej
Wiek graczy:
więcej... mniej
Czas gry:
Cena
12 1275
Producenci
Filtruj
Dodatki do gier
Dodatki do gier sklep Bydgoszcz

Dodatki do gier

Czyżby zaintrygowała Cię kwestia dodatków do gier planszowych? A może kochasz którąś z planszówek tak bardzo, że… ostatnio przy niej ziewasz i chcesz trochę podkręcić temperaturę rozgrywek za sprawą rozszerzenia?

Poklikaj więc tu i ówdzie w naszym sklepie internetowym, bo jest wielce prawdopodobne, że mamy na stanie dodatek, którego szukasz. Mieszkańców Bydgoszczy i okolic zapraszamy oczywiście do odwiedzin w sklepie stacjonarnym.

Jeśli temat rozszerzeń i dodatków do gier planszowych jest dla Ciebie nowością, spieszymy wyjaśnić, co to za twory. Bardzo przydatne, rzucające na gry nowe światło i zapewniające mnóstwo emocji!

Dodatki do gier planszowych najczęściej nie są samodzielną grą planszową. Oznacza to, że aby móc grać w dodatek, potrzebujesz tak zwanej „podstawki” – czyli samodzielnej gry, która będzie podstawą rozgrywki. Niektóre tytuły mają tak duży potencjał, że nie mieści się on w podstawowym wydaniu. Bywa też tak, że bodźcem do stworzenia dodatku jest ogromna popularność gry.

Co kryje się w pudełkach z dodatkami do gier? Czasem to nowe scenariusze, innym razem – zestaw zupełnie nowych zasad. Czasem rozszerzenie do gry zawiera nowe elementy, takie jak figurki i mapy, a w jeszcze innym przypadku dodatek wprowadza karty i zestaw zupełnie nowych postaci. Obojętnie co znajduje się w pudełku z rozszerzeniem, najczęściej daje nowe możliwości.  

Jedną z nich jest też zwiększenie liczby graczy – to duży plus szczególnie dla tych planszówkowiczów, którzy lubią grać w stałym, sporym gronie, i nie jest dla nich problemem zebranie trzech czy czterech graczy. Szukasz czegoś, w co zagrasz w ekipie 7 osób? Sprawdzaj gry z dodatkami!

Skoro dodatki do gier planszowych wprowadzają zwykle mnóstwo nowych elementów, rozmiary pudełek do rozszerzeń też są dość spore. Nierzadko doganiają wielkością pudełko z podstawką. Choć często dodatek jest tylko dodatkową talią, która zmieści się w pudełku oryginalnej gry, równie często trzeba wygospodarować dla niego tyle miejsca, co na zupełnie nową grę. Nie zawsze trzeba się więc irytować, że w pudełku z podstawką hula wiatr. Może to miejsce przyda się na rozszerzenie…?

Rozszerzenia do gier planszowych przydadzą się graczom, których towarzystwo ukochało sobie określone tytuły i ani myśli grać w coś innego. Aby trochę urozmaicić rozgrywkę, wprowadza się wtedy rozszerzenie. To w końcu wciąż ta sama gra, ale ma trochę więcej możliwości dla tych, którym opatrzyła się podstawowa wersja. Dodatki sprawdzą się więc przy takich klasykach dla każdego gracza jak „Wsiąść do pociągu”, „Dixit” czy „7 cudów świata”.

Dodatki do gier planszowych nie tylko urozmaicają grę – czasem dopiero z nimi tytuł jest w stanie pokazać swój prawdziwy potencjał. Zdarza się, że gracze nie wyobrażają sobie grać w jakąś planszówkę bez dodatku. „Chaos w Starym Świecie” bez „Rogatego Szczura”? Albo „Mage Knight” bez „Lost Legion”? Ilu graczy, tyle gustów, ale niektóre dodatki robią naprawdę świetną robotę.

Niektóre – bo jak wszędzie zdarza się tak, że rozszerzenie okazuje się nieporozumieniem i kończy na zapomnianej przez wszystkich półce. W Centrum Gier Pegaz ogrywamy każdy dodatek na bieżąco, więc z przyjemnością doradzimy, w co warto zainwestować, a z czego można śmiało zrezygnować. Zapraszamy!

Indeks: 5902560382013

Wydawca: 2 Pionki

Kanagawa: Yokai

Recenzje: 0

Grając w Kanagawa: Yokai namalujesz Latawce, Latarnie i Parasolki na swoich Grafikach, aby zdobyć nowe Dyplomy. Strzeż się złośliwych Yokai, które chcą ukraść twoje punkty Harmonii.

Cena 59,00 zł
Więcej
Ostatnie sztuki w magazynie

Śledź nas na Facebooku