• Obniżka

Fotosynteza

5902560381542
Ocena 

Światło jest kluczem do sukcesu!

219,00 zł
189,00 zł Zniżka 30,00 zł

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Brutto
Ilość

Opis

Czy to lekka familijna gra logiczna ze zgrabnie dodanym klimatem? Niech nie zmyli Was pierwsze spotkanie z grą Fotosynteza i jej piękna szata graficzna. W Fotosyntezie zaskakuje tak zwana krótka kołderka i konieczność tworzenia strategii - wszystko po to, by po paru rundach nie zostać daleko w tyle za wychodzącym na prowadzenie hodowcą drzew. 

Nie ma co liczyć na losowość: tutaj każdy ruch musi być zaplanowany od A do Z. Podczas gry będziecie dokonywać ważnych wyborów, które najczęściej dotyczyć tego, gdzie zasiać nasiono i kiedy ściąć drzewo. Rosnące drzewa mają zabierać światło drzewom Waszych przeciwników, a więc negatywnej interakcji na pewno nie zabraknie.

Jak grać w grę Fotosynteza?

Gracze przeprowadzają wszystkie swoje drzewa przez cały cykl ich życia, czyli od momentu, kiedy są małym nasionkiem, aż po monumentalne drzewo. Zadaniem graczy jest także zbieranie żetonów punktacji – te zależą od żyzności gleby, na której wyrosła roślinność.

Rozgrywka składa się z trzech rund, z których każda symbolizuje jedno okrążenie słońca wokół planszy. W trakcie rundy uczestnicy muszą jak najbardziej usprawniać wzrost drzew. 

Każda runda dzieli się na dwie fazy - zbierania energii od słońca, a następnie jej wykorzystywania.

Faza fotosyntezy. Wtedy kafelek słońca zmienia swoje położenie. Gracze zdobywają punkty światła, jeśli ich drzewa znajdują się w bezpośredniej linii promieni słonecznych lub są wyższe niż drzewa blokujące ich przed promieniami słonecznymi.

Faza cyklu życia. Daje ona możliwość wykonania zakupu, siania nasion i punktowania. Punkty zdobywa się przez dojrzewanie drzew i usuwanie ich z planszy.

W grze Fotosynteza znajdziecie też dwustopniowy wariant zaawansowany, który nadaje rozgrywce nowych barw i znacząco ją urozmaica. Tutaj zacienienie pól wpływa nie tylko na ilość pozyskiwanej energii, ale też na akcje, które mają do wyboru gracze.

Fotosynteza - zawartość pudełka

 • plansza główna
 • kafelek słońca
 • 4 żetony obrotu słońca
 • 4 plansze graczy
 • znacznik pierwszego gracza
 • 24 żetony punktacji
 • 4 znaczniki punktów światła
 • 24 żetony nasion (po 6 z każdego gatunku)
 • 32 małe drzewa (po 8 z każdego gatunku)
 • 16 średnich drzew (po 4 z każdego gatunku)
 • 8 dużych drzew (po 2 z każdego gatunku
 • instrukcja.

Opinie o grze Fotosynteza

Gracze zaznaczają, że w grze Fotosynteza aspekt losowości jest zerowy, w związku z czym nie ma tego czynnika, który wpływa na elementy nieprzewidywalności rozgrywki. Większość graczy chwali fakt, że gra jest wykonana z tektury i nie rzutuje to na jakość elementów. 

Gracze doceniają walor edukacyjny gry. Pozytywne zaskoczenie przynosi ciekawe przedstawienie pozornie nudnego tematu drzew. Wśród graczy pojawiają się głosy, że najlepiej gra się w 4 osoby. Sprawdźcie, jak będzie u Was! 

Szczegóły

Czas gry: 45+ minut

Od ilu graczy: 2-4

Wiek graczy: 8+

Język: polski.

Szczegóły produktu
Portal
5902560381542

Opis

Czas gry:
45+ minut
Od ilu graczy:
2
Do ilu graczy:
4
Wiek graczy:
8+
Język:
polski
Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Fotosynteza

Fotosynteza

Światło jest kluczem do sukcesu!

Napisz swoją opinię
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku