• Obniżka

Poszukiwanie Planety X

787790600596
Ocena 

Kto pierwszy odnajdzie tajemniczą Planetę X?

169,00 zł
149,00 zł Zniżka 20,00 zł

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Brutto
Ilość

Opis

Poszukiwanie Planety X to gra, w której wcielicie się w role astronomów przeszukujących nocne niebo. Wszystko po to, by odkryć, gdzie leży enigmatyczna Planeta X. W tym naukowym procesie pomoże Wam świetnie działająca aplikacja, która odpowiada za rozmieszczanie obiektów w Układzie Słonecznym.

Niezwykle ważny jest aspekt dopasowania poziomu trudności indywidualnie do gracza. Jeżeli masz już za sobą wiele rozgrywek, nie musisz korzystać z żadnych wskazówek, podczas gdy Twój początkujący kompan dostanie ich kilkanaście. Czy to nie przekonujący argument, by zachęcić kogoś do rozgrywki?

Nawet jeśli ostatecznie nie uda Ci się znaleźć rywala, w trybie solo będzie towarzyszyć Ci aplikacja. Bot jest tutaj godnym przeciwnikiem! Jeżeli więc lubisz zapomnieć o całym (Wszech)świecie podczas dedukcji, analizować dane i wyciągać wnioski, koniecznie poznaj ten tytuł.

Jak grać w Poszukiwanie Planety X?

Każdy z graczy ma za zadanie jak najszybciej zlokalizować Planetę X. Będziecie jej poszukiwać na 12 lub 18 sektorach nieba - w zależności od tego, który wariant gry wybierzecie. W sektorach znajdują się też komety, asteroidy, planety karłowate i obłoki gazowe. Na mapie nieba są również puste sektory.

Jak urządzone będzie niebo? Świetnie zaprojektowana aplikacja za każdym razem podsuwa unikalny układ obiektów i reguł logicznych, więc nie ma opcji rozegrania dwa razy identycznej rozgrywki. Każdy z graczy otrzymuje kilka informacji tylko do swojej dyspozycji i dzięki temu wyklucza obiekty z poszczególnych sektorów, a zasłonki pomagają utrzymać tę cenną wiedzę w tajemnicy. 

Aby zlokalizować Planetę X, będziecie zadawać aplikacji pytania. Na podstawie odpowiedzi trzeba wydedukować, gdzie znajdują się poszczególne obiekty - dane zapisuje się na swoich arkuszach. Dodatkową wskazówką mogą być pytania, które zadają aplikacji inni gracze (choć tylko nadawca pytania otrzymuje odpowiedź). 

Ponadto dwa razy w ciągu gry można przeskanować wybrany sektor. Punkty otrzymuje się również za opublikowanie teorii - to dedukcyjna zabawa dla aspirujących naukowców.

Zawartość pudełka

  • 48 żetonów teorii
  • 8 żetonów skanowania
  • 4 pionki graczy
  • 4 zasłonki graczy
  • 4 karty paneli eksperckich
  • plansza Układu Słonecznego
  • plansza Ziemi
  • drewniany dysk Słońca
  • blok arkuszy notatek
  • instrukcja.

Opinie o grze Poszukiwanie Planety X

Poszukiwanie Planety X daje graczom możliwość pokombinowania, a jednocześnie nie przytłacza skomplikowanymi zasadami - jednak nie mając smykałki do dedukcji, warto wybrać inny tytuł. Gracze chwalą też aplikację do gry, dzięki której można liczyć na kosmiczną regrywalność. Poza tym wiele osób przyznaje, że ta gra ma klimat! 

Szata graficzna, mimo że minimalistyczna, świetnie współgra z mechaniką, a i emocji przy rozgrywce nie brakuje - w końcu ścigamy się z rywalami. Dla fanów dedukcji to prawdziwy must-have!

Szczegóły

Liczba graczy: 1-4

Czas gry: 60 minut +

Wiek graczy: 13+

Język gry: polski.

Szczegóły produktu
787790600596

Opis

Czas gry:
60+ minut
Od ilu graczy:
1
Do ilu graczy:
4
Wiek graczy:
13+
Język:
polski
Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Poszukiwanie Planety X

Poszukiwanie Planety X

Kto pierwszy odnajdzie tajemniczą Planetę X?

Napisz swoją opinię
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku