Wydarzenia

Turniej Magic: The Gathering Wilds of Eldraine Prerelease Sealed

Czytaj więcej..

września 2, 2023  Do  września 2, 2023
Centrum gier Pegaz ul. Pod Blankami 6 Bydgoszcz
Turniej Wehikuł Czasu Pokemon Prerelease Paldea Evolved

Czytaj więcej..

września 23, 2023  Do  września 23, 2023
Turniej Star Wars Shatterpoint w Pegazie

Czytaj więcej..

października 8, 2023  Do  października 8, 2023
Turniej Multi WPN Qualifier Ghent Belgium w Bydgoszczy w Centrum gier Pegaz

Czytaj więcej..

października 21, 2023  Do  października 22, 2023
Centrum gier Pegaz ul. Pod Blankami 6 Bydgoszcz
Turniej Przedpremierowy Pokemon TCG Paradox Rift

Czytaj więcej..

października 21, 2023  Do  października 21, 2023
Turniej Przedpremierowy Pokemon TCG Paradox Rift 2

Czytaj więcej..

października 28, 2023  Do  października 28, 2023
Turniej gry Flesh and Blood Skirmish w Pegazie

Czytaj więcej..

listopada 25, 2023  Do  listopada 25, 2023
Turniej Yu-Gi-Oh! z Mega nagrodami!

Czytaj więcej..

listopada 25, 2023  Do  listopada 25, 2023
  • Obniżka

Niepożądani goście

5902719475900
Ocena 

Toż do Cluedo na sterydach!

169,00 zł
149,00 zł Zniżka 20,00 zł

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Brutto
Ilość

Opis

Kto zabił Waltona? Co go motywowało? Ale co najważniejsze, kto to zrobił? 

Niepożądani goście to gra dedukcji gdzie jako grupa detektywów musicie rozpracować groźnego przestępcę, który grasuje w posiadłości. Wymieniacie się kluczowymi informacjami w śledztwie, lecz nie ma lekko… wśród świadków znajduje się przestępca, który mieszając prawdę z fikcją będzie próbował was wykiwać.  

 

Cel gry

Każdy z graczy posiada ten sam cel. Odkryć kto zabił, dlaczego oraz jakiego przedmiotu użył. Nasze domysły i zebrane informacje ukrywamy przed innymi uczestnikami, bowiem zwycięzca może być tylko jeden. Ten kto jako pierwszy poda prawidłową odpowiedź na wszystkie pytania wygrywa!

Setup 

Grę zaczynamy od wybrania scenariusza. Podane w nim 70 kart należy oddzielić od puli składającej się z prawie 300 kart. Następnie tasujemy je i każdemu z graczy rozdajemy po kilka z nich. Pudełko zawiera dobrze przemyślaną wypraskę do segregacji kart, więc jak podzielimy ten proces na kilku graczy to dosłownie po 5 minutach możemy przystąpić do rozgrywki. 

Ostatnią rzeczą jaką musimy zrobić to rozdać każdemu z graczy arkusz do zbierania informacji oraz zasłonkę za którą skrywać będziemy nasz postęp w śledztwie.

Mechanika

W każdej turze gracz rozpoczynający mówi o jakim miejscu (mamy do dyspozycji mapę rezydencji) i jakiej postaci chciałby zdobyć informacje. Każdy z graczy może dać swoje oferty w postaci kart związanych z prośbą. Karty posiadają wartość w punktach reprezentującą jak dany fakt jest przydatny w rozwiązaniu śledztwa. Fakty prosto z miejsca zbrodni zbierane przez policję posiadają duża wartość, gdzie ploteczki od Pani gosposi mają wartość najczęściej minimalną. Gracze zakrywają swoje karty i zaznaczają żetonami jak dużo punktów w kartach chcą przehandlować. Jako aktywny gracz mamy decyzję wymiany z danym graczem biorąc zakryte karty, lecz wtedy musimy też o takiej samej lub wyższej wartości karty oddać danemu graczowi. Każda tura wymian kończy się decyzją o tym czy chcemy spróbować odgadnąć śledztwo. Jeżeli jako pierwszy gracz prawidłowo wywiążemy się z tego zadania to wygramy!

Gra posiada dwa warianty rozgrywki: analogowy oraz z użyciem aplikacji w telefonie. 

Podczas przygotowywania rozgrywki możemy użyć jednego z wielu scenariuszy opisanych w instrukcji lub wylosować jeden z ponad tysiąca zawartych w aplikacji!

Ponadto możemy też wybrać na jakim poziomie zaawansowania gramy. Utrudniony tryb zawiera wspólnika zbrodniarza, którego również musimy zlokalizować, a tryb piekielnie trudny nakazuje znaleźć również jego motyw zbrodni!

Próg wejścia

Pomimo olbrzymiej dozy interakcji, blefu i możliwości kombinowania nad strategią, grę tłumaczy się w trzech zdaniach. Każdy, nawet najmniej zaawansowany gracz w wieku 10+ bez problemu poradzi sobie z rozgrywką. To co będzie największym wyzwaniem to skupienie i skrupulatne kombinowanie nad przeprowadzaniem śledztwa. Jeżeli graliście w gry pokroju Cluedo lub po prostu macie żyłkę detektywa to na bank spodoba wam się zamysł Niepożądanych  Gości!

Wykonanie

Gra zawiera prawie 300 kart informacji tworzących pulę śledztwa. Karty posiadają czytelne informacje co przydaje się podczas grania w przyciemnionym świetle, do budowania klimatu sceny zbrodni. Olbrzymi plus stanowi dobrze wykonana wypraska segregacyjna karty, przydaje się zarówno do przygotowywania scenariuszy grania jak i pakowania gry do następnej rozgrywki.

Podsumowanie i komponenty 

Gra Niepożądani Goście to gratka dla prawdziwych fanów detektywistycznych gier dedukcji. Jej proste zasady w połączeniu z ogromem opcji sprawiają, że jest świetną pozycją dla nowych jak i starych graczy świata planszókowego. 

Zawartość:

- 243 karty śledztwa

- 4 strzałki

- 6 profili podejrzanych

- karta ściśle tajne

- szuflada

- 12 żetonów ofert

- 8 żetonów śledczych

- znacznik gracza rozpoczynającego

- arkusze śledztwa

- 8 zasłonek

- instrukcja

 

Ilość graczy: 1 - 8 osób

Wiek graczy: Od 12 lat

Czas rozgrywki: 40 - 60 minut

 

 

Szczegóły produktu
5902719475900

Opis

Czas gry:
45+ minut
Od ilu graczy:
1
Do ilu graczy:
8
Wiek graczy:
12+
Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Niepożądani goście

Niepożądani goście

Toż do Cluedo na sterydach!

Napisz swoją opinię
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku