Wszystkie bestsellery
  • Obniżka

Wyspa kwitnącej wiśni

Ocena 

Stwórz miasto godne cesarza.

59,00 zł
39,00 zł Zniżka 20,00 zł
Brutto
Ilość

Opis

Wyobraź sobie układanie puzzli, w których o pasujące Ci elementy musisz walczyć ze znajomymi. Właśnie wyobraziłeś sobie WYSPĘ KWITNĄCEJ WIŚNI.

Cesarz Japonii zebrał architektów i nakazał, aby u podnóża góry Fudżi powstało miasto godne Cesarstwa. Architekci przyjęli wyzwanie. W tajemnicy zbierali pomysły, a gdy się wreszcie spotkali… odsłonili karty.

Wyspa Kwitnącej Wiśni (org. Honshu) to prawdziwa perełka wyszukana na targach w Essen 2016 u fińskiego wydawcy Lautapelit.fi. Patent na jakim opiera się rozgrywka można opisać jako unikalne połączenie mechaniki trick-taking i układania własnej planszy-mapy stanowiącej nasz unikalny projekt zagospodarowania tytułowej wyspy. Ujmując rzecz jeszcze prościej to mieszanka gry karcianej i puzzli, w których o pasujące nam elementy musimy twardo zawalczyć z przeciwnikami.

W ramach prostych reguł gracze znajdują szerokie pole dla różnych taktyk i ciekawych decyzji. Tym bardziej, że jedna z zasad punktacji jest wybierana losowo spośród 8 dostępnych w grze. Zarówno gracze lubujący się w interakcji, jak i wielbiciele „uprawy własnego poletka” znajdą w Wyspie Kwitnącej Wiśni coś dla siebie.

Każda rozgrywka trwa 12 rund z których każda jest podzielona na dwie fazy. Po pierwsze rozgrywane są karty początkowe a gracz grający kartą o najwyższej wartości pierwszy wybiera jedną z pośród zagranych kart. Następnie gracze używają dobranych kart Mapy do rozwinięcia swoich prywatnych map. Każdy gracz musi rozwinąć swoją mapę by zmaksymalizować swoje możliwości punktowania.

Manipulowanie kolejnością dobierania kart jest kluczowe by osiągnąć mistrzostwo w „Wyspie Kwitnącej Wiśni”

Wyspa Kwitnącej Wiśni to idealna gra dla:

-miłośników niebanalnych gier karcianych

-osób lubiących wytężyć wyobraźnię przestrzenną

-początkujących graczy szukających prostych, intuicyjnych zasad

-zaawansowanych graczy poszukujących innowacyjnych rozwiązań mechanicznych

Szczegóły produktu
Lucrum

Opis

Czas gry:
30 minut
Od ilu graczy:
2
Do ilu graczy:
5
Wiek graczy:
8+
Język:
polski
Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Pokemon TCG: 3.5 Champion's Path Pin Collection - Ballonlea  Gym

Wyspa kwitnącej wiśni

Stwórz miasto godne cesarza.

Napisz swoją opinię
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku