Wszystkie bestsellery

Istanbul: Big Box (edycja polska)

Ocena 

Gra podstawowa i dwa rozszerzenia: Mokka & Bakszysz i Listy & Pieczęcie

199,00 zł
Brutto
Ilość
Obecnie brak na stanie

Opis

Istanbul: Big Box to kompletne wydanie gry Istanbul oraz jej dwóch dodatków: Mokka & Bakszysz oraz Listy & Pieczęcie. Istanbul autorstwa Rodrigera Dorna to gra strategiczna dla 2 - 5 osób należąca do kanonu najlepszych gier planszowych. Gra zdobyła szereg prestiżowych nominacji i nagród, w tym nagrodę Kennerspiel des Jahres wygrywając w 2014 roku z Concordią.

Istanbul: Big Box to propozycja dla każdego. Wersja podstawowa ma wystarczająco proste reguły, aby nauczyć je dziecko lub osobę z mniejszym doświadczeniem w planszówkach. Dodając rozszerzenia Mokka & Bakszysz lub Listy & Pieczęcie, bądź też grając w wariancie Wielki bazar, możemy znacząco utrudnić rozgrywkę, dzięki czemu gra staje się wyzwaniem również dla zaawansowanych graczy. Istanbul świetnie się skaluje - działa wyśmienicie zarówno na 2 graczy, jak i na 5 osób.

Gra Istanbul

W grze Istanbul każdy gracz przewodzi Kupcowi oraz jego czterem pomocnikom, którzy przemieszczają się pomiędzy 16 lokacjami bazaru. W każdej lokacji można wykonać inną akcję, m.in.: w składach tkanin, przypraw i owoców zdobywamy towary, które możemy następnie sprzedać z zyskiem na małym lub dużym targu lub wymienić w pałacu Sułtana na rubiny, za pieniądze możemy kupić rubiny u jubilera, a na posterunku policji uwolnić swojego krewnego i wysłać go do innej lokacji, aby załatwił dla nas interes, w małym lub dużym meczecie zdobywamy zdolności specjalne, w herbaciarni oraz na czarnym rynku możemy zabawić się w hazard, aby zdobyć gotówkę lub cenne srebra.

W poszczególnych lokacjach gracze napotykać będą dodatkowe postaci krążące po planszy: burmistrza, który rozdaje karty bonusowe oraz przemytnika, który pozwala na wymianę towarów. Grę wygra ten, kto pierwszy zdobędzie 5 rubinów (6 w grze 2-osobowej).

Wyzwanie, jakie stoi przed graczem, polega na tym, że aby gracz wykonał akcję w lokacji, to jego kupiec potrzebuje wsparcia pomocnika, którego musi pozostawić za sobą. Aby później ponownie użyć tego pomocnika, kupiec gracza musi w kolejnych turach powrócić do lokacji i zabrać go ze sobą. Gracze powinni zatem starannie planować swoje akcje, aby nie zostać bez pomocników, a tym samym bez możliwości wykonania żadnej akcji.

Dodatek Mokka & Bakszysz

Dodatek Istanbul: Mokka & Bakszysz wprowadza 4 nowe Lokacje, nowy towar - kawę, którą można w kawiarni zamienić na rubiny, karty gildii wnoszące bardzo mocne jednorazowe bonusy, mechanikę blokady między lokacjami, a także nową postać - handlarza kawą, u którego można nabyć więcej tego towaru. Ponadto wprowadzone zostają dwie nowe zdolności specjalne, w tym umiejętność przemieszczania się na dowolną odległość w linii prostej.

Grając z dodatkiem Istanbul: Mokka & Bakszysz dotychczasowe pole gry powiększa się z 4 x 4 kafle do 4 x 5 kafli, co podnosi poziom trudności gry - trzeba jeszcze lepiej planować swoje ruchy na planszy.

Dodatek Listy & Pieczęcie

Dodatek Istanbul: Listy & Pieczęcie wnosi 4 nowe lokacje, w tym dom aukcyjny z mechaniką licytacji, dodatkowego wspólnika, który wykonuje akcje niezależnie i alternatywnie dla kupca, nowy mechanizm dostarczania Listów oraz nową postać kuriera, od którego możemy otrzymać list do dostarczenia.

Grając z dodatkiem Istanbul: Listy & Pieczęcie obszar gry powiększa się z matrycy 4 x 4 kafle do 4 x 5 kafli.

Wariant gry Wielki Bazar

Jeśli znacie już dobrze oba rozszerzenia do gry Istanbul, polecamy wypróbować grę w wariancie Wielki Bazar. W tym wariancie łączycie elementy gry podstawowej z oboma rozszerzeniami Mokka & Bakszysz oraz Listy & Pieczęcie. Otrzymujemy wówczas ogromny obszar gry 5 x 5 kafli, który wymaga dużej dozy planowania ruchów i budowania zwycięskiej strategii.

To prawdziwa uczta dla miłośników cięższych gier.

Zawartość Istanbul: Big Box:

Gra Istanbul

16 Płytek Lokacji

5 Wózków (plansze graczy)

15 Rozszerzeń Wózka

7 Naklejek Burmistrza, Przemytnika oraz Kupców

26 Kart Bonusowych

16 Żetonów Meczetów

10 Żetonów Popytu

57 Żetonów Monet (1 (x30), 5 (x15) oraz 10 (x12)

4 Znaczniki Poczty

1 Żeton Pierwszego gracza

5 Skrótów zasad

1 Żeton Burmistrz 

1 Żeton Przemytnika

32 Rubiny

2 Kości

5 Dysków Kupca

25 Dysków Pomocników

5 Pionów Członka Rodziny

20 Znaczników Towarów

Dodatek Mokka & Bakszysz

4 Płytki Lokacji (17-20)

8 Żetonów Tawerny

18 Kart Bonusowych

20 Kart Gildii

30 Znaczników Worki z Kawą 

1 Żeton Bakszyszu

1 Blokada i Żeton Właściciela Blokady

1 Znacznik Handlarza Kawy

Dodatek Listy & Pieczęcie

5 Płytki Lokacji (21-25)

24 Żetonów Kiosku

28 Kart Bonusowych

36 Żetonów Listów

5 Znaczników Wspólników

1 Znacznik Kuriera 

1 Żetony Kuriera

1 Instrukcja

Szczegóły produktu
2 Pionki

Opis

Czas gry:
45+ minut
Od ilu graczy:
2
Do ilu graczy:
5
Wiek graczy:
10+
Język:
polski
Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Pokemon TCG: Hidden Fates - Elite Trainer Box

Istanbul: Big Box (edycja polska)

Gra podstawowa i dwa rozszerzenia: Mokka & Bakszysz i Listy & Pieczęcie

Napisz swoją opinię
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku