Wszystkie bestsellery
  • Obniżka
  • Nowy

Quetzal - Miasto świętych ptaków

Ocena 

Rodzinna gra przygodowa w klimacie Indiany Jonesa.

139,00 zł
109,00 zł Zniżka 30,00 zł
Brutto
Ilość

Opis

Quetzal to tajemnicze miasto, zamieszkane przez święte ptaki. Podczas gry każdy wciela się w dowódcę wyprawy, w której znajdują się archeologowie i poszukiwacze przygód. Zadaniem dowódcy – czyli Twoim – jest przydzielenie każdemu członkowi drużyny zadania, które danego dnia ma wykonać.

Możesz wysłać podwładnych do świątyni i jej otoczenia w poszukiwaniu artefaktów, do wioski, aby zdobyli cenne ulepszenia, na czarny rynek, aby sprzedać zdobyte wcześniej skarby, albo do portu gdzie można załadować zdobycze na statki. Zadań do wykonania jest całe mnóstwo, ale czas jest bardzo ograniczony. Na całą wyprawę masz tylko pięć dni. Kto okaże się najlepszym dowódcą i zdobędzie najcenniejsze artefakty? Przekonajcie się sami i ruszajcie na wyspę Quetzal!

Każdy dzień na wyspie wygląda podobnie. Rozpoczyna się od rzucenia meeplami. Gracze rzucają swoimi meeplami jak kośćmi, aby ustalić skład drużyny na dany dzień. W zależności od tego jak upadną meeple, mogą być archeologami lub poszukiwaczami przygód.

Następnie każdy gracz decyduje gdzie wysłać swoich pracowników. Należy przy tym pamiętać, że większa grupa archeologów lub poszukiwaczy przygód może przepędzić mniejszą grupę z danej lokacji i zająć jej miejsce. Trzeba dobrze analizować cele swoje i przeciwników, aby rozstawić swoje meeple tak, żeby nikt ich nie przepędził.

Kiedy wszystkie meeple mają już przydzielone zadania, rozpoczyna się sprawdzanie każdej lokacji i wykonywanie akcji. W obozie można pozyskać złoto. Źródło wiedzy daje punkt odkryć, a także pozwala zostać pierwszym graczem w kolejnej rundzie. W świątyni i jej otoczeniu, zdobywa się cenne artefakty. W wiosce zdobywa się ulepszenia postaci, które pomagają w grze. W biurze zarządcy przystani, na czarnym rynku i na statkach można sprzedawać zdobyte artefakty.

Po zakończeniu piątego dnia – piątej rundy, gracze sprawdzają kto był najlepszym zarządcą i komu udało się zdobyć najwięcej punktów zwycięstwa.

Zagrajcie w "Quetzal" i odkryjcie wszystkie sekrety miasta świętych ptaków!

ZAWARTOŚĆ:

plansza do gry

10 drewnianych znaczników

5 meepli przywódców

30 meepli drużynowych

5 płytek postaci

znacznik pierwszego gracza

60 monet

75 kart artefaktów (44x67 mm)

1 znacznik samolotu

1 płytka gracza wirtualnego

10 kart wirtualnego gracza (44x67 mm)

24 kafelki ulepszeń

1 przykrycie pola ulepszeń

1 przykrycie statku

1 przykrycie wioski

5 znaczników "+ 50 punktów"

instrukcja

Szczegóły produktu
G3

Opis

Czas gry:
30 minut
Od ilu graczy:
2
Do ilu graczy:
5
Wiek graczy:
10+
Język:
polski
Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Pokemon TCG: 3.5 Champion's Path Pin Collection - Ballonlea  Gym

Quetzal - Miasto świętych ptaków

Rodzinna gra przygodowa w klimacie Indiany Jonesa.

Napisz swoją opinię
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku