Sklep w BYDGOSZCZY

sklep stacjonarny  :  Centrum gier Pegaz
ulica  :  Pod Blankami 6
miasto  :  Bydgoszcz
tel.  :  608-101-524
email  :  sklep@pegaz-gry.pl
 : 
godziny otwarcia  :  Pon-Sb 10:00-19:00
SV Memory on Facebook

Wojownicy podziemi (Dungeon Fighter)

Wojownicy podziemi (Dungeon Fighter)

Szalona gra podziemnej eksploracji

Więcej szczegółów

Promocja!
139,00 zł brutto

159,00 zł brutto

Stan: Wysyłka 24h

Wojownicy podziemi (Dungeon Fighter)

 

WIELKA DRAKA W ŚLISKIEJ PIWNICY

Czasy prawdziwych herosów są już dawno za nami. Bezzębni szarlatani oraz astmatyczni zbóje bez szkoły wypełzli na umęczony świat i mydląc oczy ludziom historyjkami o bohaterstwie, uwalniali podstępnie naiwniaków od ich ciężko zarobionego złota. Gdy te niepokojące wieści dotarły do uszu króla, ten zapłonął gniewem i niemal rozbił swoje klejnoty (koronne) o posadzkę wielkiej sali tronowej. Taka żenująca deheroizacja krainy była nie do zaakceptowania!! Inni władcy zabiliby go śmiechem!

W głowie monarchy zrodził się chytry plan. Posłał swoich zaufanych zwiadowców w poszukiwaniu najbardziej przerażających lochów w królestwie. Następnie pochwycił wszystkich samozwańczych bohaterów i w małych grupach wtrącił do podziemi. Tam, pośród przerażających potworów i grozy wijącej się w ciemności mogą dowieść swej wartości, lub zginąć marnie i przemienić się w zapleśniałe truchło użyźniające pokłady śluzowatych grzybów.

Być może cię to zaskoczy, ale TY jesteś właśnie jednym z tych, pożal się Boże, „bohaterów”.

TA-DAAAM! Zatem, walcz dzielny junaku … lub użyźniaj.

 

KOSTKĄ! DOBIJEMY GO KOSTKĄ!

Jedna z najzabawniejszych gier planszowych nareszcie po polsku! Z podkrętki, tyłem, z zamkniętymi oczami czy z podskoku? Rzucasz się na potwory i rzucasz w nie kośćmi! Wszystko zależy z czym walczymy, gdzie walczymy i czego użyjemy żeby zwiększyć skuteczność!

 

Na czym to polega?

Grupa chojraków próbuje przejść przez podziemia, pokonać potwory i przy tym obłowić się w złoto. Aby ubić napotkanego potwora bohaterowie muszą zadać mu cios… kostkami. Rzut do tarczy polega na tym, że najpierw trzeba uderzyć kością w stół przed rozłożoną na nim tarczą, ale tak by po rzucie zatrzymała się na tarczy. Potwór otrzymuje cios o wartości wskazanej na tarczy. W przypadku gdy kostka wyląduje poza tarczą albo w którejś dziurze, walczący bohater otrzymuje ciosy.

Gracze początkowo rzucają kolorowymi kostkami i decydują między sobą, który z nich użyje danej kostki. To ma związek ze zdolnościami bohaterów. Dla przykładu jeśli Khonan użyje niebieskiej kostki zada potworowi dodatkowe 2 obrażenia. Jeśli z tej kostki skorzysta Randalf, w przypadku niepowodzenia będzie mógł rzucić ponownie. Co postanowią gracze? Jak zmaksymalizują swoje zdolności w danej sytuacji?

Zdolność związana z kolorem kostki może być użyta tylko w przypadku gdy na kości wypadnie symbol zdolności bohatera (50% szans). Trudności pojawiają się gdy trzeba pokonać potwora ze specjalną zdolnością. Żabołaka dla przykładu można uderzyć z podskoku – rzucając kości musicie mieć nogi w powietrzu. Inaczej mu nie podskoczycie!

Będziecie musieli użyć przeróżnych technik walki. Ciosu z czoła, z obrotu, walki lewą ręką, z pięści, a nawet z… nosa! Gdy bohaterowie zużyją kostki, a potwór nadal będzie żył, mogą użyć białych bonusowych kostek lub całą grupą przyjąć ciosy od potwora i odzyskać kolorowe kostki. Albo po kolei będą ginąć!

Na końcu każdej komnaty w podziemiach bohaterowie mogą wstąpić do handlarza. Do kupienia broń, tarcze i zbroje czy eliksiry. Mogą też próbować wylizać się z ran i dokupić nowe kości. To wszystko się bardzo przyda, bo im dalej w loch tym potwory bardziej wymagające.

W ostatniej komnacie czeka na Was Władca Podziemi. Wątpię byście przeżyli, ale nagroda jest spora, więc szaleńców nie braknie! Gra oferuje 3 poziomy trudności. Już najłatwiejszy jest na tyle wymagający, że na początek prawdopodobnie dojdziecie najdalej do trzeciej komnaty.

To co? Wchodzicie? Wy? Nie bądźcie śmieszni! Nie dacie rady! :)

 

 


 

 

Podstawowe informacje:

Wydawca:  
Lucrum
Wydanie:  
polskie
Instrukcja:  
polska
Liczba graczy:   
1-6 osób
Wiek:  
10+ lat
Czas gry:  
30 minut